Přesný optický absolutní enkodér o Ø35 mm

Rotační enkodér pro nejvyšší přesnost měření a vysokou rychlost otáčení.
NOS35K je velmi kompaktní, s průměrem 35 mm a hloubkou pouze 16,5 mm. Záměrně bylo vynecháno hřídelové ložisko a pouzdro, aby bylo možné kit-enkodér snadno integrovat do nejmenších prostorů. Enkodér je určen pro hřídele o Ø 5 / 6 / 6,35 mm. Díky konektoru HIROSE je připojení jednoduché.

Enkodér je k dispozici s rozhraním SSI nebo RS-485 a v rozlišení 17 / 19 / 21 / 23 bitů. Při pokojové teplotě měří NOS35K úhly s přesností ±300 vteřin. Maximální provozní otáčky enkodéru jsou 12 000 ot./min. Zvláštní zmínku si zaslouží široký rozsah provozní teploty od -40° do +120 °C. Díky těmto vlastnostem je enkodér ideální pro robotiku, automatizaci a měření otáček motoru.
Aby bylo dosaženo přesnosti v měření úhlu a rychlosti v aplikaci, musí být rotační enkodér umístěn velmi přesně. Pro bezpečnou instalaci do aplikace jsou k dispozici příslušné nástroje od společnosti MEGATRON. Volitelně se dodává rotační enkodér s kalibrační jednotkou. Ta elektronicky eliminuje případné zbývající mechanické odchylky způsobené montážními tolerancemi (sada pro fázovou kalibraci). Protože se NOS35K dodává bez ochranného krytu, může být v závislosti na aplikaci nutné umístit na enkodér válcové duté těleso, které slouží jako IP ochrana. NOS35K

< Zpět na aktuality